WITAMY W FUNDACJI

TEATRU MUZYCZNEGO CAPITOL

W związku ze zmianą siedziby Fundacji Teatru Mucznego CAPITOL od 1 października 2019 r. uprzejmie informujemy, że nie prowadzimy naboru dla dzieci i młodzieży do Szkoly Tańca Nowoczesnego CAPITOL w roku szkolnym 2019/2020.

Zajęcia w  Szkole Tańca Nowoczesnego Capitol 2018/2019

W najbliższym sezonie chcemy przedstawić dzieciom i młodzieży nieco inną od dotychczasowej formułę szkoły tańca prowadzonej przez Fundację. Podążając za głównym nurtem działań Fundacji Teatru Muzycznego Capitol, chcielibyśmy poszerzyć formy taneczne o aspekt teatralny i musicalowy.

Nasi doświadczeni choreografowie, będący na co dzień aktorami i tancerzami Teatru Muzycznego Capitol, zaproponują Państwu indywidualne podejście do każdego, kto wykaże zainteresowanie tańcem i pojawi się na zajęciach. Wdrażając różne techniki, przenikając je wzajemnie, będziemy dążyć do uzyskania określonych intencji, opowiedzenia mikro-historyjek i tym samym spróbujemy wykreować świat małych, teatralnych form zawierających podstawowe elementy spektaklu. Bez względu na wzrost, wagę oraz różnego rodzaju ograniczenia, wykorzystamy naturalne predyspozycje naszych uczniów. W tym roku stawiamy na rozwój świadomości ruchowej obejmujący nie tylko naukę kroków, ale również mowę ciała i związane z tym stany emocjonalne. Będziemy również wspólnie kreować umiejętność współpracy oraz wzajemnej akceptacji.

Od września zajęcia prowadzi:

JAN NYKIEL

jan nykiel

Tancerz, aktor, performer, choreograf, muzyk, alpinista. Certyfikowany animator kultury i sztuk cyrkowych Klanzy oraz szermierki scenicznej. Uczęszczał do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, do klasy gitary.

Pracuje głównie w technikach tańca współczesnego, ale również: improwizacji, kontakt improwizacji, BCM, tańcu klasycznym, tańcu towarzyskim, akrobatyce, żonglerce ogniem, Jiu - Jitsu i wielu innych.

Od 2010 roku tancerz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, współpracował z Cloud Theater,Teatrem Arka, Teatrem Neon, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora, Teatrem Nowym w Łodzi, Operetką Dolnośląską, Teatrem Duszpasterstwa Akademickiego Antoni, Grupą Na Żywioł, Teatrem Reaktor.

Zapisywać się można osobiście w biurze fundacji:
Fundacja Teatru Muzycznego Capitol
ul. Piłsudskiego 72, 50-020 Wrocław
I p. (pok. obok sali baletowej)
lub telefonicznie: 505 18 99 83, Magdalena Zamoroka

Poprzedni instruktorzy:

KATARZYNA KOT- MAŁECKA

maleckakasiaWieloletni instruktor Szkoły Tańca Nowoczesnego Capitol we Wrocławiu.

Zawodowa tancerka i instruktor tańca .

Posiada najwyższą , międzynarodową klasę "S" w tańcach latynoamerykańskich.

Dwukrotna Akademicka Mistrzyni Polski , Wielokrotna Mistrzyni Okręgu Lubelskiego oraz Dolnośląskiego.

Medalistka prestiżowych turniejów tańca w Polsce i Europie.

Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi , wydział wokalno - taneczny

o specjalizacji choreograficznej.

Dyplomowana absolwentka Akademi Muzycznew Łodzi o specjalizacji Technik i Choreograf Tańca.

Obecnie współpracuje z Teatrm Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Komedia także w Wrocławiu.

PIOTR MAŁECKI

maleckipiotrOd 2007 roku tancerz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz asystent choreografa w wielu jego tytułach.
Wszechstronnie utalentowany. Współpracował m. in. z Operą Wrocławską oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Karierę taneczną rozpoczął w 1993 roku w klubie tańca sportowego. Dwa lata później zdobył tytuł mistrza polski w kategorii "duety disco". W 2000 roku zaczął współpracę z Młodzieżowym Teatrem Tańca oraz Klubem Tańca Nowoczesnego we Wrocławiu.

Osiągnięcia m in.

II nagroda na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie;

Udział w Konferencjach Tańca Współczesnego w Bytomiu;

III miejsce Mistrzostw Polski w Tańcu Nowoczesnym w Brodnicy;

IV i VII miejsce na mistrzostwach Europy i Świata w tańcu nowoczesnym - Niemcy w kategorii hip hop;

Udział w Prezentacjach Współczesnych Form tanecznych Kalisz - scena OFF;

Scena Młodzieżowa - Studio Musicalowe Teatr Muzyczny we Wrocławiu;

"Przystanek Olecko" udział w projekcie kierowanym przez Leszka Bzdyla;

Udział w Bałtyckim Uniwersytecie Tańca - Gdańsk;

Finalista Mistrzostw Polski w tańcu nowoczesnym - Wrocław 2006.

Wielokrotne występy w koncertach galowych oraz koncertach finałowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

W 2007 roku uczestnik II edycji programu telewizyjnego  TVN „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, oraz warsztatów tanecznych w Buenos Aires.

Od 2009 roku czynnie współpracuje z Fundacją Teatru Muzycznego Capitol jako instruktor tańca nowoczesnego i współczesnego.