WITAMY W FUNDACJI

TEATRU MUZYCZNEGO CAPITOL

 

 

 

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że zajęcia w szkole tańca rozpoczynają się 12 września 2017 r.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców/opiekunów uczniów w dniu 11 września - poniedziałek o godzinie 17:00 . Spotkanie odbędzie się  w dużej sali baletowej na I p. w siedzibie Fundacji Teatru Muzycznego Capitol przy ul. Piłsudskiego 72 we Wrocławiu.

Szczególnie gorąco zapraszamy nowe osoby - będzie okazja porozmawiać z instruktorami, uzgodnić szczegóły i poznać miejsce.

* UWAGA - ZMIANA W PLANIE (DOT. ZAJĘĆ PONIEDZIAŁKOWYCH - GR: 9-11 lat i pow. 15 - zmiana godzin; GR. 4-5 lat -  zajęcia na małej sali baletowej)

 

PLAN ZAJĘĆ

Szkoła Tańca Nowoczesnego Capitol

2017/2018

Grupa przedszkolaki 4-5 lat  -  poniedziałek od 16.30 do 17.30 / mała sala baletowa

Grupa dzieci 6-8 lat   -środa od 16.30 do 17.30 / duża sala baletowa

Instruktor: Katarzyna Małecka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grupa 9-11 latponiedziałek od 16.30 do 18.00 i czwartek od 16.30 do 18.00/ duża sala baletowa

Grupa 12-15 lat  -  wtorek od 16.30 do 18.00 / duża sala baletowa i piątek od 16.30 do 18.00 / duża sala baletowa

Grupa pow. 15 lat - poniedziałek od 18.00 do 19.30 / duża sala baletowa i sobota od 14.30 do 16.00/ duża sala baletowa

Instruktor: Piotr Małecki

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OPŁATY miesięczne za zajęcia  taneczne w roku szkolnym 2017/2018

Grupa 4-5 lat / 100 zł.

Grupa 6-8 lat / 120 zł.

Grupa 9-11 lat / 170 zł.

Grupa 12-15 lat / 170 zł.

Grupa pow. 15 lat / 170 zł.

Zajęcia próbne, pokazowe, dodatkowe - 25 zł. za godzinę zajęć w Gr. młodszych  - 30 zł  za zajęcia (półtorej godziny)w Gr. młodzieżowych

 

 

ZAJĘCIA TANECZNE DLA 4-5 LATKÓW

Nauka tańca dla przedszkolaków- w tej grupie wiekowej polega na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. Taka forma nauki tańca ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki kroków i choreografii, rozwija koordynację ruchową, wyrabia wrażliwość na muzykę, uczy rozpoznawać melodie i rytmy. Z czasem pokazywane są trudniejsze kroki do konkretnych już tańców. Na zajęciach dzieci uczą się zarówno tańca nowoczesnego oraz podstawy tańca klasycznego.

ZAJĘCIA TANECZNE DLA 6-8 LATKÓW

Zajęcia prowadzone z myślą o najmłodszych dzieciach, które na zajęciach ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu. To najlepsza inwestycja w rozwój młodego człowieka, która z pewnością zaprocentuje. Oferujemy różne style taneczne: balet, taniec nowoczesny. Młodzi adepci tańca nie uczą się "na siłę" układów, ale dzięki ciekawym i urozmaiconym zajęciom psychoruchowym nabierają koordynacji, rozwijają wyobraźnie i pamięć, a przy tym tańczą i świetnie się bawią!

ZAJĘCIA TANECZNE DLA 9-11 LATKÓW

Taniec jest wielką sztuką. Angażuje intelekt, wpływa na rozwój ciała i osobowości.

W tej kategori wiekowej uczestnicy zajęć będą poznawali takie techniki tańca jak: Hip hop, Jazz Dance oraz postawy techniki tańca klasycznego.

Hip hop

Hip hop to typowy przedstawiciel tańców typu street dance. Głównie tańczy się go do muzyki hip hop. Może on obejmować szeroki zakres stylów oznaczonych jako hip hop, old school, new style, new age i freestyle. Zmieniający się stylistycznie o charakterze ulicznej improwizacji – co pozwoliło przetrwać stylowi w ramach tej samej subkultury. Ten styl się ciągle zmienia, czerpie elementy innych tańców nowoczesnych. Zajęcia te dla dzieci będą przyjemnością, jednocześnie sprawią, że dzieci będą potrafiły pracować w grupie i być za nią odpowiedzialne.

Jazz Dance

Obecnie jest jedną z najpopularniejszych technik tańca, która stanowi podstawę większości nowoczesnych technik tanecznych. Ruch w tańcu jazzowym oparty jest na policentryzmie oraz polirytmii, odbywa się w różnych płaszczyznach – na stojąco, na kolanach, w przysiadzie i na leżąco. Taniec ten czerpie z tańca klasycznego i modern, często jest wzbogacony o elementy akrobatyczne. Ekspresyjne użycie rąk, ramion i nóg; obroty i podskoki - to wszystko odgrywa dużą rolę i pomaga w budowaniu silnych a jednocześnie płynnych, gładkich i bardzo technicznych układów. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką oraz lekcją. Dzięki ogólnorozwojowym ćwiczeniom technicznym, siłowym, a także zawierającym elementy stretchingu przygotowujemy się do nauki choreografii, która kończy zajęcia.

Taniec Klasyczny

Na zajęciach tych dzieci będą szkolić się w technice tańca klasycznego. Poznają lepiej możliwości swego ciała, które będzie rozciągnięte i elastyczne. Taniec klasyczny to specyficzna forma tańca, zwana też baletem. Różnica polega na tym, że termin balet odnosi się do spektaklu odbywającego się na scenie, natomiast termin taniec klasyczny odnosi się do techniki, jakiej używają tancerze. Na zajęciach tych dzieci będą szkolić się w technice tańca klasycznego. Poznają lepiej możliwości swego ciała, które będzie rozciągnięte i elastyczne. Jest to również forma gimnastyki urozmaicona o technikę taneczną. Wpłynie ona pozytywnie na kręgosłup dzieci.

ZAJĘCIA TANECZNE DLA 12-15 LATKÓW

Podobnie jak w młodszej kategorii wiekowej uczestnicy zajęć będą poznawali takie techniki tańca jak: Hip hop, Jazz Dance oraz postawy techniki tańca klasycznego. Natomiast poziom trudności zajęć będzie dużo wyższy.

Hip hop

Hip hop to typowy przedstawiciel tańców typu street dance. Głównie tańczy się go do muzyki hip hop. Może on obejmować szeroki zakres stylów oznaczonych jako hip hop, old school, new style, new age i freestyle. Zmieniający się stylistycznie o charakterze ulicznej improwizacji. Pozwoliło to przetrwać stylowi w ramach tej samej subkultury. Ten styl się ciągle zmienia, czerpie elementy innych tańców nowoczesnych. Zajęcia te dla dzieci będą przyjemnością, jednocześnie sprawią, że dzieci będą potrafiły pracować w grupie i być za nią odpowiedzialne.

Jazz Dance

Obecnie jest jedną z najpopularniejszych technik tańca, która stanowi podstawę większości nowoczesnych technik tanecznych. Ruch w tańcu jazzowym oparty jest na policentryzmie oraz polirytmii, odbywa się w różnych płaszczyznach – na stojąco, na kolanach, w przysiadzie i na leżąco. Taniec ten czerpie z tańca klasycznego i modern, często jest wzbogacony o elementy akrobatyczne.Ekspresyjne użycie rąk, ramion i nóg; obroty i podskoki - to wszystko odgrywa dużą rolę i pomaga w budowaniu silnych a jednocześnie płynnych, gładkich i bardzo technicznych układów. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką oraz lekcją. Dzięki ogólnorozwojowym ćwiczeniom technicznym, siłowym, a także zawierającym elementy stretchingu przygotowujemy się do nauki choreografii, która kończy zajęcia.

Taniec Klasyczny

Na zajęciach tych dzieci będą szkolić się w technice tańca klasycznego. Poznają lepiej możliwości swego ciała, które będzie rozciągnięte i elastyczne. Taniec klasyczny to specyficzna forma tańca, zwana też baletem. Różnica polega na tym, że termin balet odnosi się do spektaklu odbywającego się na scenie, natomiast termin taniec klasyczny odnosi się do techniki, jakiej używają tancerze. Na zajęciach tych dzieci będą szkolić się w technice tańca klasycznego. Poznają lepiej możliwości swego ciała, które będzie rozciągnięte i elastyczne. Jest to również forma gimnastyki urozmaicona o technikę taneczną. Wpłynie ona pozytywnie na kręgosłup dzieci.

ZAJĘCIA TANECZNE DLA UCZESTNIKÓW POWYŻEJ 15 ROKU ŻYCIA

Na tych zajęciach tanecznych uczestnicy będę mogli w pełni zrealizować się w technikach: JAZZ DANCE, BROADWAY JAZZ, MOERN JAZZ, LATIN JAZZ ORAZ TANIEC WSPÓCZESNY. Zajęcia te będą się obywały na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.

Jak pisał Maurice Bejart: taniec, jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkiej, gdzie, człowiek jest zaangażowany całkowicie: (jego ciało, dusza i umysł). Staje się on medytacją, środkiem poznania wewnętrznego i zewnętrznego równocześnie. Jest więc specyficznym rodzajem gimnastyki, kształtuje, bowiem ciało ludzkie w równowadze z psychiką. Fenomenem tańca jest to, że łączy przyjemne z pożytecznym. Poprzez taniec można ukształtować piękną figurę, a jednocześnie taniec doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Jest niezawodnym sposobem na zachowanie młodości, witalności i zdrowia. Taniec zwiększa odporność organizmu, dotlenia go, uaktywnia naturalny system obronny, co skutkuje opóźnieniem procesu starzenia. Ponadto poprawia koordynację ruchową, pomaga schudnąć, wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę, a także pobudza pracę serca i relaksacyjnie wpływa na organizm. Gdy tańczymy nic się nie liczy, wszystkie problemy zostają za drzwiami, wszystkie frustracje i napięcia znikają, pozostaje radość i rozluźnienie. Jest również sposobem na radzenie sobie z negatywnymi emocjami.

 

 

ZAPRASZAMY

Sekretariat Fundacji  ul. Piłsudskiego 72, I piętro,  

tel: 505 189 983 / e-mail :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordyncja (informacje, zapisy, sprawy organizacyjne, rozliczenia) - Julita Woźniak tel. 607-303-068 

Instruktorzy:

Katarzyna Małecka tel. 577-969-823

Piotr Małecki tel. 509-245-279

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Trofeum(wydzial) Kultury miasta MULHOUSE

Danse Passion

Philippe Versinger

3A, avenue Du Marechal Foch

68100 Mulhouse

tel:00 33389660073

      0033636368848

Do Fundacji Teatru Capitol we Wroclawiu

Szanowna Pani Dyrektor,

Szkola Tanca DANSE PASSION ma zaszczyt i wielka przyjemnosc zaprosic zespol tancerzy przy Fundacji Capitol we Wroclawiu.

Nasze zaproszenie w ramach wymiany kulturalnej bedzie mialo miejsce od 23 czerwca, po poludniu do rana 27 czerwca.

Zapraszamy grupe 25 osob , w tym osoby towarzyszace.

Szkola Danse Passion podejmuje sie organizacji calego pobytu, w tym zakwaterowanie w rodzinach, posilki, wizyty kulturalne i zwiedzanie miasta ,a to wszystko przy wspolpracy z miastem Mulhouse

oraz stowarzyszeniem Przyjazni francusko-polskiej, na czele z jego Przewodniczaca Pania Annabella WERSINGER, ktora patronuje calej wymianie kulturalnej.

Nasi goscie sa proszeni o polgodzinny wystep w czasie spektaklu w Theatre de la Sinne.

W zamian, Danse Passion zlozylby wizyte we Wroclawiu na takich samych warunkach w odpowiednim terminie dla obu stron.

Danse Passion i ja sam,jako dyrektor szkoly, z niecierpliwoscia czekamy na Wasz przyjazd aby moc podzielic sie wzajemnymi osiagnieciami i sukcesami.

Lacze wyrazy szacunku

Philippe Versinger

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Danse Passion

Philippe Versinger

0033636368848

 

PROGRAM POBYTU w MULHOUSE, GRUPY TANCERZY PRZY FUNDACJI TEATRU CAPITOL WE WROCLAWIU, 23-27 czerwca 2017.

Piatek 23 czerwca

Przyjazd gosci po poludniu-godzina do ustalenia

Sobota 24 czerwca

Czas wolny w rodzinach

Niedziela 25 czerwca

godz.10-11.30 zwiedzanie muzeum  samochodow.

Obiad w rodzinie

godz.16.45-19 proba w teatrze.

godz.19 Rodziny zabieraja gosci na kolacje. Wieczor w rodzinie.

Poniedzialek 26 czerwca

godz. 9- spotkanie w lokalu Danse Passion i o 9.30 zwiedzanie miasta Mulhouse. Po zwiedzaniu obiad w restauracji Sinclair.

Po obiedzie transfer do Teatru de la Sinne na probe generalna. Kolacja z rodzinami.

SPECTACLE GODZ 20.15 .ZBIORKA W TEATRZE GODZ. 19.

Wtorek 27 czerwca.

wyjazd-godz do ustalenia.Goscie otrzymaja kanapki na droge,

Serdecznie dziekujemy za poswiecenie i wspolprace z Danse Passion

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

informacje dot. wyjazdu:

Wyjazd w dniu 23.06.2017 w godzinach popołudniowych z siedziby Fundacji 
Teatru Muzycznego Capitol ul. Piłsudskiego 72 Wrocław (podwórko-parking)

Powrót z Francji w dniu 27.06.2017 po śniadaniu lub w okolicach obiadu ( do ustalenia na miejscu )

Jedziemy autokarem turystycznym 30 osobowym.
Wszyscy uczestnicy zostaną objęci ubezpieczeniem NNW - koszty ubezpieczenia pokrywa Fundacja - Polisa będzie do wglądu u Instruktora.
Szczegółowe informacje (dot. noclegów,adresów, kontaktów podczas pobytu we Francji ) przekażemy na specjalnym spotkaniu przed wyjazdem.

Zajęcia w  Szkole Tańca Nowoczesnego Capitol

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra - pedagodzy, instruktorzy tańca, zawodowi tancerze .
 
 
 

KATARZYNA KOT- MAŁECKA

maleckakasiaWieloletni instruktor Szkoły Tańca Nowoczesnego Capitol we Wrocławiu.

Zawodowa tancerka i instruktor tańca .

Posiada najwyższą , międzynarodową klasę "S" w tańcach latynoamerykańskich.

Dwukrotna Akademicka Mistrzyni Polski , Wielokrotna Mistrzyni Okręgu Lubelskiego oraz Dolnośląskiego.

Medalistka prestiżowych turniejów tańca w Polsce i Europie.

Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi , wydział wokalno - taneczny

o specjalizacji choreograficznej.

Dyplomowana absolwentka Akademi Muzycznew Łodzi o specjalizacji Technik i Choreograf Tańca.

Obecnie współpracuje z Teatrm Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Komedia także w Wrocławiu.

PIOTR MAŁECKI

maleckipiotrOd 2007 roku tancerz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz asystent choreografa w wielu jego tytułach.  
Wszechstronnie utalentowany. Współpracował m. in. z Operą Wrocławską oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Karierę taneczną rozpoczął w 1993 roku w klubie tańca sportowego. Dwa lata później zdobył tytuł mistrza polski w kategorii "duety disco". W 2000 roku zaczął współpracę z Młodzieżowym Teatrem Tańca oraz Klubem Tańca Nowoczesnego we Wrocławiu.

Osiągnięcia m in.

      II nagroda na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie;

      Udział w Konferencjach Tańca Współczesnego w Bytomiu;

      III miejsce Mistrzostw Polski w Tańcu Nowoczesnym w Brodnicy;

      IV i VII miejsce na mistrzostwach Europy i Świata w tańcu nowoczesnym - Niemcy w kategorii hip hop;

      Udział w Prezentacjach Współczesnych Form tanecznych Kalisz - scena OFF;

      Scena Młodzieżowa - Studio Musicalowe Teatr Muzyczny we Wrocławiu;

      "Przystanek Olecko" udział w projekcie kierowanym przez Leszka Bzdyla;

      Udział w Bałtyckim Uniwersytecie Tańca - Gdańsk;

      Finalista Mistrzostw Polski w tańcu nowoczesnym - Wrocław 2006.

      Wielokrotne występy w koncertach galowych oraz koncertach finałowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

 

W 2007 roku uczestnik II edycji programu telewizyjnego  TVN „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, oraz warsztatów tanecznych w Buenos Aires.

Od 2009 roku czynnie współpracuje z Fundacją Teatru Muzycznego Capitol jako instruktor tańca nowoczesnego i współczesnego.

 

Do dyspozycji grup oddajemy dużą  salę baletową.

W ofercie nauka :  Hip-hop, New Style, Jazz Dance, , Brodway Jazz, Show Dance i Step.
 


Zapisywać się można osobiście w biurze fundacji:
Fundacja Teatru Muzycznego Capitol
ul. Piłsudskiego 72, 50-020 Wrocław
I p. (pok. obok sali baletowej)
lub telefonicznie: 505 18 99 83, kom. 607 303 068, p. Julita Woźniak