Projekty zrealizowane w 2011 roku

12 września odbyły się egzaminy wstępne /drugi nabór/ dla kandydatów do nauki w Studium Musicalowym Capitol. W wyniku rekrutacji przyjęto na I rok 4 osoby.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkoła Tańca Nowoczesnego Capitol

Rozpoczęły się zajęcia w nowym roku szkolnym 2011/2012.

Powstały dwie grupy- w sumie prawie 40 uczniów.

Studium Musicalowe Capitol

10 słuchaczy studium występuje w repertuarowych spektaklach Teatru Muzycznego Capitol: Pewien mały dzień, Ścigając zło, Hair, Idiota, Frankenstein.

13 października wystawiliśmy gościnnie na scenie Centrum Kultury "MUZA" w Lubinie spektakl Teatru Muzycznego Capitol pt."DŻOB"

8 października wystawiliśmy gościnnie na scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie spektakl Teatru Muzycznego Capitol"DŻOB"

Spektakl wystawiony w Teatrze im. L. Solskiego realizowany w ramach projektu pn " Cztery TALIE roku" współfinansowanegoprzez Unię Europejską z EFRR .

4 października na scenie Polkowickiego Centrum Animacji  /Kino w Polkowicach/  w ramach

" IIJesiennych Spotkań Teatralnych. Po co komu teatr? " wystawiliśmy spektakl

Teatru Muzycznego Capitol " Mdłość, Mniezłość, Miłość".

12.06.2011r na Małej Scenie Teatru Muzycznego Capitol odbył się SPEKTAKL DYPLOMOWY SŁUCHACZY III ROKU STUDIUM MUSICALOWEGO CAPITOL pt. KOPCIUCH  wg dramatu Janusza Głowackiego - reżyseria: Cezary Studniak, scenografia: Michał Hrisulidis, muzyka: Łukasz Wójcik, kostiumy i charakteryzacja: Mateusz Stępniak.

Wystąpili : Agata Listwan, Agnieszka Niedzielska, Agnieszka Hajduk, Agnieszka Frankel, Katarzyna Hybiak, Ewa Szlempo, Marek Komarnicki, Krzysztof Dziuba, Wojciech Dereń i gościnnie Piotr Gajda - II rok studium.

Przedstawienie grano jeszcze 13,14,15.06.2011 r.

17.06.2011r odbył się POPISOWY WYSTĘP  UCZNIÓW SZKOŁY TAŃCA NOWOCZESNEGO CAPITOL.

Uczniowie tańczyli na Małej Scenie Teatru Muzycznego Capitol dla zaproszonych specjalnie na  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011 gości: rodziców, opiekunów, przyjaciól i znajomych. Po Popisie nastąpiło rozdanie dyplomów.

Pokaz przygotował instruktor tańca STN Capitol - Pan Piotr Małecki.

27.06.2011r odbyły się egzaminy wstępne do Studium Musicalowego Capitol.

W wyniku rekrutacji przyjęto na I rok nauki w studium 9 osób.

26.03.2011 r odbył się Koncert Galowy 32 PPA " ANIOŁY W KOLORZE" /scenariusz i reżyseria P.Passini/, w którym udział wzięli wszyscy słuchacze I i II roku Studium Musicalowego Capitol.

Tegoroczna absolwentka Studium Musicalowego Capitol - Ewa Szlempo - została zatrudniona na etacie w Teatrze Muzycznym Capitol :)))

Studium Musicalowe Capitol

W maju i w czerwcu 2011 r. zorganizowaliśmy warsztaty przygotowawcze dla kandydatów do nauki w Studium Musicalowym Capitol.

Warsztaty z zakresu aktorstwa i tańca odbywały się w salach prób Teatru Muzycznego Capitol przy ul. Piłsudskiego 72, w soboty -  4 godz. aktorstwo i 4 godz. taniec ? w sumie 8 godzin z przerwą między zajęciami.

informacja o szkole: www.studium-capitol.pl

Fundacja Teatru Muzycznego Capitol

Słuchacze Studium Musicalowego Capitol samodzielnie przygotowali i zrealizowali Koncert " FOXY LADIES" w Klubie "LULU BELL CAFE" we Wrocławiu.

Na tegorocznym IV Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni zaprezentowaliśmy wraz z Teatrem Muzycznym CAPITOL  dwa spektakle:

01.04 MURY HEBRONU na scenie kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni

02.04 IDIOTA na dużej scenie Teatru Muzycznego w Gdyni

Uprzejmie informujemy, że od lutego do czerwca 2011r  Fundacja Teatru Muzycznego Capitol realizowała edukacyjny projekt kulturalny pt. " koRepetycje muzyczne". W ramach projektu odbyło się 5 audycji: Luty - Od ari do piosenki; Marzec - Jak dawniej grano; Kwiecień - Jazzowe improwizacje; Maj - Nowe trendy w muzyce; Czerwiec - Polskie tańce narodowe. Program przeznaczony  dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów  realizował statutowe cele fundacji m. in. poprzez edukację kulturalną dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych. Zadanie prowadzone  we współpracy  z Wydziałem Kultury UM we Wrocławiu (dotacja ze środków publicznych) i Teatrem Muzycznym Capitol. Audycje odbywały się  na Małej Scenie Teatru Muzycznego Capitol. Koordynator projektu: Julita Woźniak - Fundacja Teatru Muzycznego Capitol - 71/ 789 04 86 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. _____________________________________________________________________________ 28 lutego wystawiliśmy gościnnie na Scenie Teatru Polskiego w Szczecinie spektakl Teatru Muzycznego CAPITOL pt. "Mdłośc, Mniezłość, Miłość".
15 stycznia wraz z wrocławskimi artystami i muzykami wystawiliśmy gościnnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie spektakl pt. "Księżniczka Czardasza" w wersji sceniczno - koncertowej.