Projekty zrealizowane w 2008 roku

Styczeń

  • Organizacja akcji charytatywnej dla dzieci z chorobami nowotworowymi z wrocławskiej Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Dzięki tej akcji chore dzieci mogły wspólnie z aktorami Teatru Muzycznego CAPITOL zaśpiewać piosenki z przedstawienia pt. ?Mała Księżniczka?.
  • Organizacja i realizacja programu artystycznego podczas konferencji promocyjnej Grupy Edukacyjnej Mac na scenie Teatru Muzycznego Capitol. Wystąpił Sambor Dudziński z zespołem.

Luty

  • Koncert pt. ?Bal w Operze? w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Kwiecień

  • Wyjazd spektaklu muzycznego pt. ?Śmierdź w Górach? do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Maj

  • Organizacja i wykonanie Koncertu pt. ?Piosenki o Miłości? przez Słuchaczy Studium Musicalowego CAPITOL na Małej Scenie Teatru Muzycznego CAPITOL.

Czerwiec

  • Coroczny popis baletowy pt. ?Pointa Sezonu? przygotowany przez pedagogów Ałłę i Giwiego Abesadze w wykonaniu wszystkich dzieci uczestniczących w zajęciach Szkoły Baletowej działającej przy Fundacji.
  • Organizacja i realizacja programu artystycznego podczas ?Spotkania Informacyjnego Pracowników ALSTOM Power Sp. z o.o.? na scenie Teatru Muzyczne CAPITOL.

Październik

  • Wyjazd przedstawienia operetkowego pt. ?Księżniczka Czardasza? do Nyskiego Domu Kultury.

Grudzień

  • Wyjazd spektaklu muzycznego pt. ?Opera Za Trzy Grosze? do Nowohuckiego Domu Kultury w Krakowie.
  • Przygotowanie i wykonanie ?Koncertu Kolęd? przez Słuchaczy Studium Musicalowego CAPITOL w Klubie OŚRODEK działającym przy Teatrze Muzycznym CAPITOL.
  • Realizacja projektu edukacyjnego dla ponad 1600 uczniów z wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. ?Notatki Teatralne 2008? przy współpracy z Wydziałem Kultury Gminy Miasta Wrocław i Teatrem Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu. Podczas projektu wystąpiło 30 artystów ? instrumentalistów, wokalistów i aktorów, oraz 70 młodych tancerzy. Uczniowie spotkali się także z kompozytorem Rafałem Karasiewiczem, który opowiadał o swoich inspiracjach i procesie twórczym, a także o sposobach zapisywania swoich utworów oraz z artystą wszechstronnym Samborem Dudzińskim, który pokazał dzieciom wiele egzotycznych i dziwnych instrumentów. Zaprezentowano kilkadziesiąt utworów muzycznych, 14 różnorodnych tańców, dzieci oglądały instrumenty, akcesoria baletowe, aparaturę akustyczną, sprzęty wykorzystywane do zapisu dźwiękowego - komputery, syntezatory. Przeprowadzono ćwiczenia z dykcji oraz wiele zabaw i gier edukacyjnych, podczas których uczniowie śpiewali, grali i prezentowali własne możliwości artystyczne.
  • Prowadzenie Niepublicznego Studium Musicalowego CAPITOL przy współpracy z Wydziałem Kultury Gminy Miasta Wrocław i Teatrem Muzycznym CAPITOL. W ramach projektu, zgodnie z harmonogramem, przeprowadzono 2310 godzin dydaktycznych w okresie od stycznia do czerwca 2008 r. oraz 1590 godzin dydaktycznych w okresie od października do grudnia 2008 r. Do pracy w Studium pozyskano kolejnych znakomitych wykładowców jak Agnieszkę Oryńską, Cezarego Studniaka i Katarzynę Mirowską.
    W czerwcu i wrześniu 2008 r. przeprowadzono egzaminy wstępne dla kandydatów na słuchaczy Studium, w wyniku których na rok szkolny 2008/2009 przyjęto jedenaście osób.
    W marcu, maju, czerwcu, listopadzie i grudniu zorganizowano warsztaty taneczne prowadzone przez Jacka Gęburę - tancerza założyciela Teatru Tańca Arka oraz warsztaty wokalne prowadzone przez Jolantę Zalewską - aktorkę Teatru Polskiego i wykładowcę wrocławskiej PWST, Tomasza Leszczyńskiego ? aktora Teatru Muzycznego CAPITOL i Łukasza Wójcika ? aktora i muzyka.