Projekty zrealizowane w 2012 roku

Les Eurotopiques 2012 Festival / FRANCJA

Na tegorocznym festiwalu w Tourcoing we Francji zaprezentowaliśmy sztukę autorstwa Tomasza Mana pt. "My ABBA". Wspólnie z Panem Tomaszem Manem wystąpili 4 czerwca i sztukę czytali  artyści Teatru Muzycznego Capitol : Justyna Antoniak, Cezary Studniak i Helena Sujecka.

Organizatorem Festivalu we Francji jest LA Virgule, Centre Transfrontalier de Creation Theatrale.

www.teatr-capitol.pl - Nasi we Francji

To trzecia edycja tego międzynarodowego festiwalu. W tym roku Les Eurotopiques nosi tytuł Kłamstwa (Mensonges). Do Tourcoing przyjeżdża 10 grup teatralnych z Europy, podczas trwającego tydzień festiwalu przedstawiają ? każda we własnym języku ? wybrany przez organizatorów projekt teatralny.
UPDATE: Nasza ekipa otrzymała główną nagrodę jury festiwalu!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkoła Tańca Nowoczesnego Capitol / Francja

26 czerwca br 14 uczniów naszej szkoły wraz z instruktorami wyjechało do Miluzy we Francji.

Zaproszenie Szkoły Tańca Nowoczesnego Capitol przez Danse Passion z Mulhouse jest rezultatem spotkania pedagogów tańca z Francji z uczniami naszej szkoły. Wyjazd organizowała Fundacja Teatru Muzycznego Capitol przy wsparciu Alliance Francaise. Poza codziennymi próbami i wystepęm Danse Passion zatroszczyła się o czas wolny i przygotowano dla naszych uczniów wiele atrakcji (m.in. zwiedzanie Mulhouse, zwiedzanie winnic Alzacji, zwiedzanie Muzeum Aut).

Ogromnie dziękujemy naszemu sponsorowi -  E.LECLERC , dzięki któremu był możliwy wyjazd uczniów naszej szkoły na wymianę i występ w Danse Passion w Mulhouse w czerwcu 2012r.

Szczegóły i program wyjazdu w zakładce szkoły tańca.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dyplom/Studium Musicalowe Capitol

15 czerwca odbyła się premiera przedstawienia dyplomowego III roku. Tytuł : "Wewnątrz Patty". Reżyser Konrad Imiela, kierownictwo muzyczne Adam Skrzypek, choreografia Jacek Gębura, kostiumy i scenografia Ania Chadaj.
Spektakl powstał na podstawie opowiadań Pedro Almodovara. Muzykę napisał Bostian Gombac / słoweński zespół FAMILIA / a teksty piosenek Ivana Djilas - tłumaczenie Konrad Imiela.

info: www.studium-capitol.pl