Aktualności

21 czerwca 2024 godzina 19:30, skwer przy ul. Bogusławskiego, wstęp wolny

Koncert "Capitol od kuchni" po raz pierwszy odbył się w 2019 roku na zwieńczenie sezonu teatralnego 2018/2019. Na zielonym skwerku przy ulicy Bogusławskiego, na specjalnie na tę okazję wybudowanej scenie wystąpili artyści Teatru Muzycznego Capitol z największymi przebojami z repertuarowych spektakli. Publiczność zgromadziła się tłumnie i przyjęła koncert z ogromnym entuzjazmem.

W kolejnych dniach spływało do nas wiele ciepłych słów od widzów oraz zapytania o kolejne takie koncerty w przyszłości, co przekonało nas o tym, że warto to wydarzenie powtórzyć w kolejnych latach. W „pandemicznych” czasach organizacja tego typu koncertu była niemożliwa. Wydarzenie powtórzyliśmy dopiero w czerwcu 2022 w ramach Święta Wrocławia. Cieszyło się ogromnym zainteresowaniem widzów, dlatego jesteśmy przekonani, iż koncert „Capitol od kuchni” warto powtarzać cyklicznie.

3 edycja odbyła się w 2023 i została przyjęta przez widzów z jeszcze większym entuzjazmem niż poprzednie koncerty. To wydarzenie jest o tyle wyjątkowe, iż odbywa się w przestrzeni publicznej, dzięki czemu jest dostępne dla każdego. Tętniąca życiem ulica Bogusławskiego, tzw. nasyp, to bardzo popularne miejsce spotkań wrocławian, turystów, często odwiedzane przez widzów Capitolu przed i po spektaklach. Tam dochodzi do nieformalnych spotkań artystów z widzami, to swoiste „zaplecze” teatru. W planowanym koncercie wystąpią znakomici artyści Teatru Muzycznego Capitol, którzy zaśpiewają największe hity ze spektakli Dużej Sceny oraz Sceny Ciśnień, m.in. „A statek płynie”, „Złote płyty”, „Priscilla, Królowa Pustyni. Musical”, „Mock. Czarna burleska”. Natomiast część koncertu złożona z piosenek ze spektakli „Nasza mama czarodziejka” i „Trzy wesołe krasnoludki” adresowana będzie przede wszystkim do dzieci.

Artystom towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół muzyczny. Podczas koncertu, za pomocą piosenek, opowiemy widzom zgromadzonym między nasypem a Capitolem o naszym teatrze, jego repertuarze i artystach. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny Capitolu, Konrad Imiela.

Podczas koncertu „Capitol od kuchni” wystąpią: Emose Uhunmwangho, Albert Pyśk, Tomasz Leszczyński, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Rafał Derkacz, Michał Zborowski, Michał J. Bajor, Rafał Kozok, Magdalena Szczerbowska, Katarzyna Pietruska, Helena Sujecka, Jan Kowalewski, Katarzyna Granecka, Małgorzata Walenda, Maja Lewicka, Klaudia Waszak, Justyna Szafran, Konrad Imiela.

Projekt zrealizowano w ramach Święta Wrocławia.

Plakat